U21: Pierwsze granie przed nowym sezonem | Zapowiedź 29 cze

U21: Pierwsze granie przed nowym sezonem | Zapowiedź

Przed podopiecznymi trenera Pawła Sochackiego pierwszy sparing przed inauguracją sezonu 2023/24 w II lidze. Pierwszym sparingpartnerem naszego zespołu będzie tegoroczny beniaminek III ligi, Karkonosze Jelenia Góra.

29 cze 2023 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Patryk Olszak/akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin swój pierwszy mecz towarzyski zagra już w najbliższą sobotę 1 lipca na boiskach AP KGHM Zagłębie przeciwko beniaminkowi III ligi, Karkonoszom Jelenia Góra. Lubinianie będą chcieli dobrze rozpocząć okres przygotowawczy, by w coraz lepszych humorach przygotowywać się do inauguracyjnego spotkania nowego sezonu II ligi, a więc do wyjazdowej potyczki ze Stomilem Olsztyn. Wiemy już także, że na stanowisku pierwszego trenera naszego zespołu pozostanie Paweł Sochacki, który zdołał utrzymać zespół w ubiegłym sezonie. Karkonosze Jelenia Góra natomiast w zakończonym niedawno sezonie, wygrały grupę zachodnią dolnośląskiej IV ligi, a następnie po dwumeczu i w serii rzutów karnych, pokonali Słowianin Wolibórz, dzięki czemu po roku przerwy znów zagrają na trzecioligowych boiskach. 

Obydwa zespoły po raz ostatni mierzyły się ze sobą nie tak dawno, albowiem w ubiegłym roku, podczas gdy Miedziowi zmierzali po historyczny awans do II ligi, a Karkonosze biły się o utrzymanie. Na stadionie w Jeleniej Górze triumfowali zawodnicy prowadzeni wówczas przez trenera Jarosława Krzyżanowskiego, którzy wygrali 3:1. Wynik spotkania wówczas otworzył Jakub Sypek, pod koniec pierwszej części spotkania z rzuru karnego trafił Kacper Zając, a trzecią bramkę zdobył Wojciech Szafranek. Dla jeleniogórzan honorowe trafienie w tamtym meczu zaliczył Mateusz Czerwiński. Pół roku wcześniej natomiast, lubinianie także zdobyli trzy punkty, tym razem wygrywając 4:1, po bramkach Patryka Kusztala, Daniela Dudzińskiego, Rafała Adamskiego oraz Jakuba Rogalskiego. Mateusz Baszak był autorem jedynej bramki Karkonoszy w tamtym spotkaniu.

Mecz sparingowy pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin, a Karkonoszami Jelenia Góra, już w sobotę 1 lipca o godzinie 17:00 na boisku nr 4 na terenie AP KGHM Zagłębie.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi