Wygrana z Miedzią Legnica 8 sie

Wygrana z Miedzią Legnica

Druga drużyna KGHM Zagłębia w meczu 2. kolejki III ligi pokonała rezerwy Miedzi Legnica 3:1! Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Jakub Rogalski, Daniel Dudziński i Bartłomiej Kłudka.

8 sie 2020 16:55

Derbowy pojedynek z Miedzią II Legnica rozpoczął się o 13:30 na boisku nr 4. Od początku mecz był bardzo zacięty. Walka toczyła się w środkowej strefie boiska. Raz za razem zmieniało się posiadanie piłki. Do pierwszej dogodnej sytuacji doszli goście - w 6. minucie zawodnik Miedzi oddał strzał na bramkę Kalinowskiego, ale nasz bramkarz pewnie wybronił to uderzenie. Niestety, w 11. minucie Miedź objęła prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego, piłkę dopadł Adamski, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki Miedziowych. Podopieczni trenera Adama Buczka nie załamali się. Zaraz po wznowieniu ostro ruszyli do ataków. W 15. minucie do piłki przed polem karnym Miedzi dopadł Romanski, ale jego strzał został zablokowany. Kilka minut później nasz obrońca ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką gości.

W 24. minucie kapitalną interwencją popisał się kapitan Miedziowych, Adam Borkowski, który wybił piłkę z linii bramkowej, ratując zespół przed stratą bramki. Chwilę później Mateusz Kizyma ujrzał żółtą kartkę. W 27. minucie Miedziowi doprowadzili do wyrównania, wtedy też z rzutu wolnego piłkę dogrywał Daniel Dudziński, a zamykający akcję Jakub Rogalski wpakował piłkę do bramki przeciwników z najbliższej odległości. Pozostała część pierwszej połowy przebiegała pod znakiem ostrej walki po obu stronach. W 40. minucie Dudziński został upomniany żółtą kartką. Chwilę później Błażej Czuban doskoczył do piłki w polu karnym Miedzi, ale jego strzał głową przeleciał nad bramką.

Drugą połowę Miedziowi rozpoczęli z przytupem - w 46. minucie bramkę na 2:1 zdobył Daniel Dudziński. Podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego wyprowadzali groźne kontry, jednocześnie mądrze grając w obronie. Ostry charakter derbowego spotkania dał się Miedziowym we znaki. W 52. minucie żółtą kartką został upomniany Błażej Czuban. W 56. minucie w drużynie Zagłebia nastąpiła pierwsza zmiana. Dawida Hanca zastąpił na boisku Bartłomej Kłudka. Chwilę później, żółtą kartką napomniany został zawodnik gości.

W 60. minucie byliśmy świadkami kolejnej zmiany w naszej drużynie. Boisko opuścił Mateusz Kizyma, a zastąpił go Kacper Zając. Mocno naciskające przeciwników Zagłębie postawiło "kropkę nad i” w 76. minucie. Po doskonałej akcji zespołowej, do idealnie wystawionej piłki doszedł Bartłomiej Kłudka, który podwyższył prowadzenie "Miedziowych" na 3:1. W 80. minucie z boiska zeszli Joseph Romanski i Bartosz Zynek. Zastąpili ich Patryk Kusztal i Adrian Bukowski, który pięć minut później został ukarany żółtą kartką. Końcówka spotkania należała do Miedzi, która postawiła na liczne ataki przeprowadzając małe oblężenie bramki Kalinowskiego. W 87. minucie żółtą kartkę obejrzał Kacper Zając. Wynik do końca nie uległ już zmianie i KGHM Zagłębie II pokonało rezerwy Miedzi Legnica 3:1.

Adam Buczek, trener KGHM Zagłębia II Lubin:

- To był bardzo ciężki mecz. W trudnych warunkach dla jednych i drugich. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to są derby, tak więc spodziewaliśmy się takiego meczu. Może nie pięknego, ale bardzo zaciętego, wyrównanego. Źle się dla nas zaczęło to spotkanie, przegrywaliśmy 0:1, ale po tym była wyrównująca bramka, później prowadzenie 2:1 i na koniec 3:1. Były słabsze momenty, ale zespół dziś pracował w defensywie bardzo dobrze. Dziś mamy trzy punkty i cieszymy się, że tak rozpoczęliśmy tę rundę.