Zapowiedź meczu drugiej drużyny 7 sie

Zapowiedź meczu drugiej drużyny

Już w sobotę drugi zespół „Miedziowych” rozegra pierwsze domowe spotkanie nowego sezonu. Do Lubina przyjedzie Miedź II Legnica, a to oznacza, że podopiecznych trenera Adama Buczka czeka ciężki pojedynek, w którym obie drużyny będą walczyły o korzystny rezultat od pierwszej do ostatniej minuty. Zapraszamy na zapowiedź tego nadchodzącego meczu.

7 sie 2020 11:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

KGHM Zagłębie II Lubin udanie rozpoczęło ligowe zmagania. Na inaugurację rozgrywek „Miedziowi” udali się do Tarnowskich Gór, gdzie zagrali z lokalnym Gwarkiem. Spotkanie niemal od samego początku przebiegało po myśli lubinian. Już nieco ponad kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego wynik meczu otworzył Adam Borkowski. W pierwszej połowie do siatki trafili także Bartosz Zynek oraz Kacper Lepczyński, dzięki czemu nasz zespół schodził na przerwę z pewnym, trzybramkowym prowadzeniem. W 79. minucie wynik pojedynku podwyższył Błażej Czuban, przez co po zakończeniu spotkania na tablicy widniał rezultat 4:0 dla „Miedziowych”.

Nasz najbliższy rywal już tak dobrze sezonu nie rozpoczął. W pierwszym meczu legniczanie mierzyli się przed własną publicznością ze Ślęzą Wrocław, z którą niedawno podopieczni Adama Buczka rywalizowali w Finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ślęza potwierdziła swoją wysoką dyspozycję prezentowaną w ostatnim czasie, ponieważ już w 11. minucie Adam Samiec otworzył wynik meczu pokonując golkipera Miedzi II. W drugiej części spotkania wrocławianie dołożyli jeszcze trzy trafienia, a bramkę honorową dla legniczan zdobył Arisco. Pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 4:1 dla Ślęzy.

W poprzednim sezonie z powodu przerwania i niedokończenia trzecioligowych rozgrywek, KGHM Zagłębie II mierzyło się z Miedzią II tylko jeden raz. Wówczas spotkanie odbyło się w Lubinie i z pewnością nie brakowało w nim emocji. Jako pierwsi do siatki trafili przyjezdni, a autorem bramki był Marcin Garuch, który w przeszłości przez krótki okres czasu trenował z zespołem KGHM Zagłębia. W samej końcówce do wyrównania doprowadził zawodnik będący obecnie kluczowym graczem pierwszej drużyny. Mowa oczywiście o Bartoszu Białku, który zapewnił „Miedziowym” cenny jeden punkt. Spoglądając na dalszą historię bezpośrednich zmagań obu ekip, naszej uwadze nie może umknąć pojedynek rozgrywany na koniec maja 2018 roku. Wtedy bowiem lubinianie zgarnęli komplet trzech punktów, pokonując Miedź II na wyjeździe aż 3:0.

Mamy nadzieję, że jutro zespół „Miedziowych” zagra na równie wysokim poziomie jak w pierwszym spotkaniu sezonu i powalczy o trzy punkty. Początek meczu już w sobotę o godzinie 13:30 na boisku nr 4 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Wynik na żywo będzie dostępny w naszych mediach społecznościowych. 

2. KOLEJKA III LIGI

8 sierpnia, g. 13:30 - boisko nr 4

KGHM Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica

 

 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi