Wygrana z Rakowem 11 lis

Wygrana z Rakowem

W zaległym spotkaniu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 Zagłębie Lubin pokonało Raków Częstochowa 1:0. Bramkę dla Miedziowych zdobył Maksymilian Nowak. Gratulujemy!

11 lis 2020 17:12

Pojedynek pomiędzy drużyną Miedziowych i Czerwono-Niebieskich od początku zapowiadał się na bardzo zacięty. Ścisk w czołówce tabeli dsprawił, że żadna ze stron nie zamierzała odpuścić. Potencjalne zwycięstwo przybliżyłoby rywalizujące ekipy do mistrzostwa rundy jesiennej.

Od samego początku jedna i druga strona uważnie rozgrywała piłkę, jednak to Zagłębie zdecydowanie przeważało w pierwszej połowie. Miedziowi umiejętnie podawali piłkę i raz za razem tworzyli sobie dobre sytuacje. Raków również nie odpuszczał i kiedy udawało im się przejąć piłkę, potrafili zamknąć naszych zawodników na ich połowie. Doskonała postawa naszej linii defensywnej nie pozwoliła jednak rozwinąć skrzydeł ofensywie gości. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie mieli podopieczni trenera Sebastiana Szwedy. Niestety, po dobrej akcji piłka nie wpadła do bramki, tylko trafiła w poprzeczkę. Na przerwę oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

Druga połowa spotkania to zdecydowana przewaga naszej drużyny. Od początku Miedziowi wyszli na przeciwników wyżej i udanie zakładali pressing. Już w 49. minucie lubinianie mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Do dogodnej sytuacji doszedł Maksymilian Nowak, który oddał mocny strzał na bramkę gości. Piłka trafiła jw poprzeczkę i odbijając się od pleców golkipera, wylądowała w siatce.

Mimo prowadzenia, nasi zawodnicy nie spoczęli na laurach. Ciągle wysoko atakowali i skutecznie odbierali gościom piłkę nawet na ich połowie. Na obu skrzydłach raz za razem ataki wyprowadzali Maksymilian Nowak i Oskar Kozdroń. Miedziowi kilkukrotnie wyprowadzali niebezpieczne kontry bokiem boiska, jednak brakowało ostatniego podania i wykończenia. Szansa na podwyższenie prowadzenia pojawiła się w 79. minucie. Po jednym z rajdów, w polu karnym został wycięty jeden z zawodników Zagłębia. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Wojciech Szafranek. Czujny był jednak golkiper gości i doskonale interweniował. Dobitkę zablokowali rywale. W końcówce spotkania Raków starał się wyprowadzać szybkie kontry, uruchamiając ofensywę długimi podaniami, jednak nasza defensywa spisywała się doskonale.

Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu Zagłębie Lubin wskoczyło na pozycję lidera. Mają 29 punktów i 3 przewagi nad drugim w tabeli Górnikiem Zabrze, z którym zmierzą się w najbliższą sobotę.