Wygrana zespołu KGHM Zagłębie II z Ruchem Radzionków 24 lis

Wygrana zespołu KGHM Zagłębie II z Ruchem Radzionków

Za nami 17. kolejka trzeciej ligi, w której zespół KGHM Zagłębie II Lubin zagrał przed własną publicznością z Ruchem Radzionków. Spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia 3:0, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Moneta, Paweł Żyra i Eryk Sobków.

24 lis 2018 13:21

Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego wynik spotkania próbował otworzyć Artur Siemaszko, oddając mocny strzał z 11 metra. Piłka minimalnie minęła słupek bramki. Zawodnicy Ruchu ruszyli z kontrą, ale nie mogli przebić się przez naszą obronę. W tej części meczu to Zagłębie miało przewagę na boisku. W 21. minucie Łukasz Moneta wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, pokonując bramkarza Radzionkowa. W kolejnych minutach bardzo aktywny był Siemaszko, który w 30. minucie stanął przed szansą na strzelenie gola, po akcji sam na sam, jednakże skuteczną internwencją popisał się goalkeeper Ruchu. Do przerwy nie udało nam się zmienić wyniku gry i po 45 minutach zeszliśmy do szatni prowadząc 1:0. 

W przerwie trenerzy "Miedziowych" podjęli decyzję o dokonaniu pierwszej zmiany w zespole. Kamil Mazek wszedł na boisko za Karola Żmijewskiego. Początek drugiej części meczu rozpoczęliśmy nieco rozkojarzeni, co dwukrotnie mogło zakończyć się wyrównaniem wyniku przez zespół gości. Na szczęście w porę znów zaczęliśmy grać swoje, czego efektem była bramka zdobyta w 63. minucie, autorstwa Pawła Żyry. Niecałe 10 minut później przebojem w pole karne wdarł się Kamil Mazek, dynamicznie mijając przeciwników, ale był faulowany, co skutkowało podyktowaniem rzutu karnego. Do jego wykonania podszedł Eryk Sobków, pewnie umieszczając piłkę w siatce. Na zakończenie rundy jesiennej wygrywamy z Ruchem Radzionków 3:0, dzięki czemu kolejne 3 punkty lądują na koncie drugiej drużyny KGHM Zagłębia. 

KGHM Zagłębie II Lubin - Ruch Radzionków 3:0 (1:0)
Bramki: Moneta 21, Żyra 63, Sobków 73

KGHM Zagłębie II Lubin: 12. Forenc - 2. Borkowski, 3. Piątkowski, 4. Oko, 5. Żmijewski (45' 19. Mazek), 6. Poręba (60' 15. Soszyński), 7. Gołębiowski (76' 14. Ryś), 8. Mucha, 9. Siemaszko (60' 16. Sobków), 10. Żyra, 11. Moneta

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi