Wygrana zespołu KGHM Zagłębie II z Ruchem Radzionków 24 lis

Wygrana zespołu KGHM Zagłębie II z Ruchem Radzionków

Za nami 17. kolejka trzeciej ligi, w której zespół KGHM Zagłębie II Lubin zagrał przed własną publicznością z Ruchem Radzionków. Spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia 3:0, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Moneta, Paweł Żyra i Eryk Sobków.

24 lis 2018 13:21

Autor AP KGHM Zagłębie

Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego wynik spotkania próbował otworzyć Artur Siemaszko, oddając mocny strzał z 11 metra. Piłka minimalnie minęła słupek bramki. Zawodnicy Ruchu ruszyli z kontrą, ale nie mogli przebić się przez naszą obronę. W tej części meczu to Zagłębie miało przewagę na boisku. W 21. minucie Łukasz Moneta wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, pokonując bramkarza Radzionkowa. W kolejnych minutach bardzo aktywny był Siemaszko, który w 30. minucie stanął przed szansą na strzelenie gola, po akcji sam na sam, jednakże skuteczną internwencją popisał się goalkeeper Ruchu. Do przerwy nie udało nam się zmienić wyniku gry i po 45 minutach zeszliśmy do szatni prowadząc 1:0.

W przerwie trenerzy "Miedziowych" podjęli decyzję o dokonaniu pierwszej zmiany w zespole. Kamil Mazek wszedł na boisko za Karola Żmijewskiego. Początek drugiej części meczu rozpoczęliśmy nieco rozkojarzeni, co dwukrotnie mogło zakończyć się wyrównaniem wyniku przez zespół gości. Na szczęście w porę znów zaczęliśmy grać swoje, czego efektem była bramka zdobyta w 63. minucie, autorstwa Pawła Żyry. Niecałe 10 minut później przebojem w pole karne wdarł się Kamil Mazek, dynamicznie mijając przeciwników, ale był faulowany, co skutkowało podyktowaniem rzutu karnego. Do jego wykonania podszedł Eryk Sobków, pewnie umieszczając piłkę w siatce. Na zakończenie rundy jesiennej wygrywamy z Ruchem Radzionków 3:0, dzięki czemu kolejne 3 punkty lądują na koncie drugiej drużyny KGHM Zagłębia.

KGHM Zagłębie II Lubin - Ruch Radzionków 3:0 (1:0)
Bramki: Moneta 21, Żyra 63, Sobków 73

KGHM Zagłębie II Lubin: 12. Forenc - 2. Borkowski, 3. Piątkowski, 4. Oko, 5. Żmijewski (45' 19. Mazek), 6. Poręba (60' 15. Soszyński), 7. Gołębiowski (76' 14. Ryś), 8. Mucha, 9. Siemaszko (60' 16. Sobków), 10. Żyra, 11. Moneta