Z Wrocławia wracamy bez punktów 22 lis

Z Wrocławia wracamy bez punktów

Ostatni mecz rundy jesiennej w Centralnej Lidze Juniorów, w którym zmierzyliśmy się z zespołem Śląska Wrocław, zakończył się przegraną Zagłębia 1:2. Bramkę dla "Miedziowych" zdobył Daniel Dudziński.

22 lis 2018 13:23

Autor AP KGHM Zagłębie

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do "Miedziowych". Graliśmy pewniej, z lepszym czuciem piłki, a zdobyta w 18. minucie bramka przez Daniela Dudzińskiego, była tego najlepszym potwierdzeniem. Niecały kwadrans później w przed szansą na podwyższenie wyniku był Jakub Sypek, próbując silnym strzałem z dystansu pokonać bramkarza Śląska. Lepszy w tej próbie okazał się goalkeeper gospodarzy. Na przerwę zeszliśmy prowadząc 1:0.

Drugą odsłonę rozpoczęliśmy rozkojarzeni i nieco nieobecni. Zastój w 53. minucie wykorzystali zawodnicy Śląska, zdobywając bramkę na remis. Kolejne minuty meczu to naprzemienne próby wypracowania przewagi, co w 76. minucie mogło zakończyć się wyjściem wrocławian na prowadzenie, jednakże w sytuacji sam na sam piękną paradą popisał się Bartosz Matoga. Przed końcem regulaminowego czasu gry Bartosz Białek huknął z dystansu, ale piłka powędrowałą minimalnie obok słupka. W doliczonym czasie piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Szpakowski, przez co mecz zakończył się przegraną "Miedziowych" 1:2.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1
Bramki: Paluszek 53, Szpakowski 94 - Dudziński 18

Zagłębie Lubin: 1. Matoga - 2. Warpas, 3. Lepczyński, 4. Kasprzak, 5. Bogacz, 6. Kizyma (80' 16. Pochyra), 7. Sypek (68' 17. Kusztal), 8. Grychtolik (87' 15. Baran), 9. Czuban (64' 18. Białek), 10. Dudziński, 11. Więcek