Zapowiedź sparingu rezerw ze Stalą Brzeg 5 lut

Zapowiedź sparingu rezerw ze Stalą Brzeg

Już jutro na boisku nr 5 kolejny sparing przed wiosennym powrotem na boiska III ligi rozegra druga drużyna KGHM Zagłębia. Tym razem rywalem Miedziowych będzie mająca zaledwie punkt mniej w ligowej tabeli Stal Brzeg. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi już o godzinie 11:00, tymczasem my zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

5 lut 2021 10:06

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Chociaż mecze takie, jak jutrzejszy, mają za zadanie przede wszystkim przećwiczenie różnych schematów taktycznych przed meczami o stawkę, to potencjalne zwycięstwo z pewnością podniosłoby morale młodego zespołu. W trakcie obecnego okresu przygotowawczego podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego rozegrali dwa sparingi – z czwartoligowym MKP Wołów oraz trzecioligową Unią Swarzędz. Pierwsze ze spotkań zakończyło się wysokim zwycięstwem młodych Miedziowych 4:1, bramki zdobywali wtedy Hubert Czerwiński, dwie Michał Nagrodzki oraz jedną zawodnik testowany. Remisem 2:2 zakończył się drugi ze wspomnianych meczów, a do siatki 14. zespołu III ligi grupy II trafiali Marcel Górski oraz Rafał Dzidek.

Nie ulega wątpliwości, że na papierze to właśnie jutrzejszy rywal jest najmocniejszym z dotychczasowych sparingowych rywali drugiej drużyny. Z zespołu naszych jutrzejszych oponentów odszedł strzelec 10 goli w poprzedniej rundzie Damian Celuch, który postanowił kontynuować sportową karierę w niekryjącej drugoligowych aspiracji Polonii Bytom. Z obecnej kadry Stali najlepszym strzelcem jest środkowy obrońca Michał Maj, który może pochwalić się imponującym jak na stopera wynikiem 5 strzelonych bramek w lidze. W kadrze zespołu z Brzegu mamy również zawodników w przeszłości związanych z drużynami młodzieżowymi naszego klubu – obrońcę Jakuba Kowalskiego oraz pomocnika Michała Szymczyka. Pierwszy z wymienionych z naszym Klubem związany był aż przez dziewięć lat, zaś do Stali Brzeg przeniósł się z Lidera Włocławek z klasy okręgowej. Drugi z graczy z Zagłębiem grał między innymi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, łącznie reprezentując barwy Miedziowych przez 3 sezony.

Jak wyglądały ostatnie spotkania pomiędzy rezerwami KGHM Zagłębia, a Stalą? Ostatni raz obydwie drużyny mierzyły się ze sobą w 18. kolejce bieżącego sezonu, 21 listopada 2020 r. w Brzegu. Jedyną bramkę w całym spotkaniu strzelił dla drużyny gospodarzy w 70. minucie Michał Sypek, w związku z czym Miedziowi musieli uznać wyższość rywala. W poprzednich, przerwanych przez pandemię rozgrywkach III ligi grupy III, Stal oraz KGHM Zagłębie II były sąsiadami w tabeli, zajmując odpowiednio 15. oraz 16. miejsce, zaś jedyny z rozegranych meczów pomiędzy obiema drużynami zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla Zagłębia zdobył Błażej Czuban. Spoglądając na obecną tabelę ligową jak na dłoni widać, jak duży progres poczyniły obydwa zespoły na przestrzeni zaledwie dwunastu miesięcy, dziś zajmując odpowiednio 7. (Zagłębie) i 9. (Stal) pozycje w ligowym zestawieniu.

Warto przypomnieć, że do ligowego grania Zagłębie II wróci za blisko miesiąc, gdy 6 marca w ramach 20. kolejki III ligi grupy III na własnym boisku nasz zespół podejmie 10. w tabeli, mający zaledwie dwa punkty straty do Miedziowych zespół Gwarka Tarnowskie Góry.    

Mecz kontrolny

6 lutego, g. 11:00 - boisko nr 5

KGHM Zagłębie II - Stal Brzeg

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi