Tomasz Król | #Trenerzy AP KGHM Zagłębie 21 maj

Tomasz Król | #Trenerzy AP KGHM Zagłębie

Tomasz Król jest trenerem-koordynatorem działu bramkarzy w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Poznajcie bliżej szkoleniowca, który do "Miedziowych" przeszedł z Crystal Palace, a do jego znaków rozpoznawczych należą nie tylko profesjonalizm, ale i pozytywne nastawienie. Zapraszamy!

21 maj 2020 11:28

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Inne

Z Zagłębiem jako trener jestem związany od: Ponad 2 lat.

W Akademii pełnię funkcję: Trenera-koordynatora szkolenia bramkarzy. Pracuje głównie z drużynami z PRO sektora, ale jestem również obecny podczas jednostek młodszych zespołów, nadzorując cały proces szkoleniowy. 

Kategorie wiekowe, które prowadziłem w czasie swojej trenerskiej kariery: Miałem okazje pracować we wszystkich kategoriach wiekowych - od najmłodszych U-5 do drużyn seniorskich.

Numer z którym grałem: Jako dzieciak miałem przeważnie numer 1, a w późniejszym okresie, gdy wchodziłem do piłki seniorskiej, ulubionym był 27.

Pozycja, na której grałem/czułem się na boisku najlepiej: Pierwsze kroki stawiałem jako napastnik, ale wieku 9 lat wybrałem bramkę i tak już mi zostało:)

Klub w którym zaczynałem piłkarską karierę: Sokół Zabrzeg, miejscowy klub.

Klub, w którym zaczynałem trenerską karierę: London Eagles FC - polski klub pilkarski dla dzieci, mieszczący sie w północnym Londynie. To właśnie tam zaczynałem pierwsze etapy trenerskiej przygody i zacząłem dokształcać się jako szkoleniowiec. 

Ulubiony klub zagraniczny: Crystal Palace FC i Borussia Dortmund.

Trenowałem takich zawodników jak: Steve Mandanda, Weyne Hennessey, Julian Speroni, Tom King, Dominik Hładun, Konrad Forenc, Piotr Leciejewski.

Moim miastem rodzinnym jest: Zabrzeg, mała miejscowość niedaleko Bielska-Białej.

Mam psa/kota: Mam kota, który nazywa się Rysiek i ma 7 miesięcy.

Wcześnie wstaję / śpię do późna: Jestem rannym ptaszkiem i wcześnie chodzę spać.

Mam licencję trenerską: UEFA B dla trenerów piłkarskich oraz UEFA B Goalkeeper dla trenerów bramkarzy.

Sportowe marzenie, które spełniłem: Jako zawodnik nie osiągnąłem zbyt wiele oprócz kilku awansów czy to do II ligi z Resovią Rzeszów, czy to z Polonia Przemyśl do III ligi. Nigdy nie spadłem z ligi w drużynach w których grałem, co było zawsze ważne. Myśle że spełnienie sportowych marzeń jeszcze przede mna.

Piłkarz, na którym warto się wzorować: Zdecydowanie Łukasz Piszczek - wielka postać nie tylko polskiej piłki, świetny charakter do pracy, wielki piłkarz ale i super człowiek - obecnie pomaga swojemu pierwszemu klubowi LKS Goczałkowice (miejscowość położona od mojego rodzinnego domu kilka kilometrów) i rozkręca fajna akademię dla dzieci z tamtego regionu.

Moment z mojej trenerskiej kariery, który utkwił mi w pamięci: Na pewno pierwszy trening w Akademii Crystal Palace, pierwszy trening z pierwszym zespołem Palace, mecz sparingowy, na którym siedziałem na ławce rezerowych z pierwszym zespołem Palace przeciwko Quens Park Rangers. Na pewno też wygranie mistrzostwa Polski z Zagłębiem w roczniku 2003 oraz finał Pucharu Polski na szczeblu wojewodzkim z Piastem Żmigród i wygrana po karnych.

Najlepsza życiowa rada, którą otrzymałem: Rób swoje i nie patrz sie na innych.

Motto/ życiowa maksyma, którą chciałbym, by kierowali się moi zawodnicy: Zrób wszystko, by każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie. 

Osiągnięcie, z którego jestem dziś dumny: Możliwość trenowania bramkarzy Crystal Palace przez kilka tygodni, gdy pierwszy trener bramkarzy wyjeżdzał na kursy lub reprezencję Anglii, a mi powierzał przygotowanie bramkarzy do kolejnych spotkań Premier League. Na pewno do tych osiągnięć należy też finał Nike Premier Cup w Berlinie, który wygraliśmy z rocznikiem 2005. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi