II zespół: Pewne zwycięstwo nad MKS-em Kluczbork! 1 maj

II zespół: Pewne zwycięstwo nad MKS-em Kluczbork!

W rozegranym dziś spotkaniu III ligi grupy III KGHM Zagłębie II po bardzo dobrym spotkaniu pokonało MKS Kluczbork 4:0. Niewątpliwie ozdobą meczu był hat-trick w wykonaniu Jakuba Sypka, premierowe trafienie na trzecioligowych boiskach zaliczył też Tomasz Pieńko.

1 maj 2021 16:00

Już w 2. minucie spotkania bardzo groźny strzał oddali goście z opolszczyzny, jednak futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki bronionej przez Marcina Furtaka. Od samego początku widać było, że w meczu tym żaden z zawodników nie odstawi nogi, obydwie strony wykazywały się wysokim poziomem zaangażowania. W 5. minucie dobry strzał oddał napastnik gości Filip Latusek, jednak na posterunku zameldował się golkiper Miedziowych. KGHM Zagłębie II starało się od początku wprowadzić dużo ruchu w bocznych sektorach boiska, z których zagrożenie stwarzać mieli skrzydłowi i wysoko ustawieni boczni obrońcy. W 9. minucie spotkania świetną okazję po wrzutce Bartłomieja Kłudki miał Rafał Adamski, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę rywali. Kolejne dziesięć minut to dużo gry w środku pola, z których nie wynikało większe zagrożenia dla którejkolwiek z drużyn. Dobrą okazję miał w 22. minucie spotkania Jakub Sypek, jednak niewiele zabrakło mu do zdobycia pierwszej bramki spotkania. Stopniowo Miedziowi zyskiwali przewagę w posiadaniu piłki, czego efektem był gol wspomnianego już Sypka, który w 31. minucie mocnym strzałem w długi róg nie dał żadnych szans na obronę Dawidowi Witkowi. Lekko ponad dziesięć minut później świetnie z piłką zabrał się jeden z graczy gości, jednak jego strzał w środek bramki bez problemu obronił Marcin Furtak. Pod sam koniec pierwszej części spotkania z trzema rywalami w polu karnym poradził sobie Adam Ratajczyk, jednak jego strzał z trudem obronił bramkarz kluczborczan.

8 minut po zmianie stron w polu karnym faulował Jakub Rogalski, za co otrzymał od arbitra żółty kartonik. Do piłki podszedł napastnik gości Karol Latusek, jednak świetnie wyczuł go dobrze dysponowany dziś Furtak. 10 minut po tym zdarzeniu po dobrej klepce na czystą pozycję wyszedł Sypek i znów jego mocny strzał znalazł drogę do siatki. Goście odważniej ruszyli do odrabiania strat, w fazie ataku przesuwając do przodu większą liczbę zawodników. W 67. minucie dobrą kontrę wyprowadzili goście, jednak czystym wślizgiem w kluczowym momencie popisał się Joseph Romanski, zażegnując tym samym zagrożenie. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się kapitan Daniel Dudziński, jednak Dawid Witek dobrze skrócił kąt i Miedziowi mieli tylko rzut rożny. Zaledwie chwilę później po szybkiej akcji hat-tricka skompletował świetnie dysponowany dziś Jakub Sypek, a po upływie trzech minut po wrzutce z lewej strony boiska z bliska piłkę do bramki zapakował Tomasz Pieńko, dla którego było to premierowe trafienie w seniorskim futbolu. W 87. minucie z daleka próbował Dudziński, jednak jego strzał przeszedł obok bramki. Chwilę przed zakończeniem spotkania świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał powracający po dłuższej przerwie Kacper Lepczyński, jednak uderzył wprost w bramkarza. Finalnie KGHM Zagłębie II wysoko pokonało MKS Kluczbork, pewnie kontrolując przebieg spotkania.