Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Usti nad Labem 12 wrz

Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Usti nad Labem

W dniach 10-11 września w Usti nad Labem odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski w którym uczestniczyła drużyna Zagłębia U 16 prowadzona przez trenerów Piotra Błauciaka i Pawła Sochackiego. W turnieju uczestniczyły drużyny z Anglii, Czech, Słowacji, Łotwy , Ukrainy, Niemiec. Zespoły zostane podzielone na 2 grupy.

12 wrz 2016 13:17

Autor Krzysztof Koszarski

Grupa "A" FC Liverpool, SK Slavia Praha, Zagłębie Lubin, FK Usti nad Labem, FK Ventspils, SK Slovan Bratyslava

Grupa"B" FC Nurnberg, FC Zbrojovka Brno, FC Karpati Lvov, SG Dynamo Dresden, FC Hradec Kralove, Berliner AK 07

Mecze w fazie grupowej były rozgrywane na boisku trawiastym i ze sztuczną nawierzchnią 1 x 25 minut. Wszyscy zawodnicy , którzy pojechali na turniej grali, można było dokonywać zmian lotnych bez żadnego limitu , również zmiany powrotne.

Bardzo wysoki poziom sportowy wszystkich zespołów sprawił , że oglądalismy bardzo ciekawy turniej z którego nasi zawodnicy i trenerzy napewno wyciagną odpowiednie wnioski, materiał szkoleniowy do analizy bardzo bogaty. Wszystkie mecze naszego zespołu były nagrywane. Turniej był rozgrywany przy temperaturze powietrza ponad 30 stopni , a przerwy między rozgrywanymi meczami niewielkie , zmęczenie i wyczerpanie organizmu ogromne. W pierwszym dniu turnieju w fazie grupowej mecze były rozgrywane każdy z każdym.

W ekipie Zagłębia grali: Kisiel, Czajor, Gołębiowski, Kasprzak, Kuśnierz, Maciejewski, Borowiec, Sypek, Nowak, Białek, Czuban, Dawidziak, Kowalski, Nowakowski, Kędzior, Wieczorek, Baranowski, Kocik.

Pierwszy mecz i od razu jedna z najlepszych druży europy w tej kategorii wiekowej FC Liverpool. Prowadziliśmy bardzo otwartą walkę , będąc więcej czasu w posiadaniu piłki , to my strzeliliśmy pierwsi bramkę i mieliśmy dalsze sytuacje do podwyższenia wyniku. Drużyna Angielska wyrównała po stałym fragmencje gry. Mecz na boisku trawiastym.

Zagłębie Lubin - FC Liverpool(Anglia)  1:1

Bramka: 9' Białek(asysta Kocik)

Drugi mecz i zaledwie 15 minut przerwy między meczami  sprawił , że nie zdążyliśmy odpocząć po pierwszym meczu , gdzie tempo gry było bardzo wysokie i zespół rozegrał chyba najsłabsze spotkanie. Rywalem była drużyna z Łotwy FK Ventspils, która wykorzystała błędy naszej defensywy i strzeliła nam bramki w 2 i 6 minucie. Mecz na sztucznej nawierzchni.

Zagłebie Lubin - FK Ventspils(Łotva) 0:2

Trzeci mecz i znowu dobra gra naszego zespołu z gospodarzem turnieju Usti. Znowu to my byliśmy strona dyktującą tempo gry , stwarzaliśmy sytuacje pod bramkowe i strzelaliśmy bramki. Mecz na nawierzchni trawiastej bardziej nam odpowiada , lepsze podłoże , piłka szybciej się toczy , ale przedewszystkim większe i szersze , więc możliwość grania skrzydłami.

Zagłębie Lubin - Usti nad Labem(Czechy) 3:1

Bramki: Czuban 8'(asysta Kocik), Czuban 10'(asysta Dawidziak), Białek 23'(asysta Nowak)

Czwarty mecz , przeciwnikiem drużyna ze Słowacji. Mecz w którym mamy sytuacje do strzelenia bramek , ale brak zdecydowania, koncentracj spowodował, że zamiast zwycięstwa przegrywamy. Przeciwnik nie stworzył zbyt wielu sytuacj , bramkę zdobywa z rzutu karnego , można było uniknąć tego faulu. Gramy na boisku trawiastym.

Zagłębie Lubin - SK Slovan Bratyslava(Słovacja) 0:1

Piąty ostatni mecz w pierwszym dniu w fazie grupowej gramy ze Slavią Praha i znowu gramy bezbłędnie, mając zdecydowaną przewagę , stwarzając sobie sytuacje pod bramką przeciwnika, nie pozwalając drużynie Czeskiej na stworzenie jakiejkolwiek sytuacji pod naszą bramką . Bardzo dobre spotkanie na zakończenie pierwszego dnia. Gramy na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Zagłębie Lubin - SK Slavia Praha(Czechy) 3:0

Bramki: Sypek 17' (asysta Czuban), Baranowski 20'(asysta Czuban), Maciejewski 23,(z rzutu wolnego z 20 m.)