Drużyna U-13 dziewcząt zajęła II miejsce na turnieju Trzuskawica CUP!
W dniach 20-21 czerwca w Nowinach odbył się międzynarodowy turniej Trzuskawica CUP, w którym udział wzięła nasza drużyna dziewczyn do lat 13. Miedziowe zakończyły zmagania ze srebrnym medalem.
23 cze 2026 14:58
Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com
Udostępnij
Akademia
W ubiegły weekend w Nowinach odbyła się VI edycja międzynarodowego turniej Trzuskawica CUP. W rozgrywkach udział wzięło łącznie 40 zespołów z aż 8 krajów tworząc rekordową edycję pełną emocji, sportowej rywalizacji i niezapomnianych chwil. Setki młodych zawodniczek miały okazję rywalizować z najlepszymi, nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie i przeżywać prawdziwe piłkarskie święto. Miedziowe trafiły do grupy z Diamons Academy, Slovanem Bratysława, Stomilem Olsztyn oraz WKS Kurzyną. Nasza drużyna przeszła początkową fazę bez porażki, awansując tym samym do fazy GOLD, gdzie czekały już na nie drużyny Widzewa Łódź, Eksportu Białystok i Checzu Gdynia. Nasza drużyna ostatecznie dotarła do finału rozgrywek nie notując na koncie żadnej porażki. Po konkursie rzutów karnych to jednak Bumerang Ruda Śląska mógł cieszyć się ze zdobytego złota. Warto dodać, że najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Kornelia Sroka z Zagłębia Lubin.
