Okręgowy PP: O finał zagrają w Rudnej 12 paź

Okręgowy PP: O finał zagrają w Rudnej

Już jutro o finał Pucharu Polski w podokręgu Legnica zawalczą piłkarze trenerów Jarosława Krzyżanowskiego i Pawła Sochackiego. Tym razem Miedziowi staną naprzeciw 8. drużyny IV ligi grupy dolnośląskiej (wschód) – Sparty Rudna. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką zapowiedzią tego meczu.

12 paź 2021 16:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Postawili się liderowi

Gracze KGHM Zagłębia II w minioną sobotę rozegrali spotkanie, w którym to rywale stawiani byli w roli przedmeczowych faworytów. Dodatkową trudność stanowił z pewnością fakt, że wielu zawodników, którzy na co dzień stanowią o sile KGHM Zagłębia II powołani zostali przez trenera Dariusza Żurawia na sparing  pierwszej drużyny. W gronie tym znaleźli się Bartłomiej Kłudka, Kamil Sobczak, Kacper Lepczyński, Patryk Kusztal, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy, ponadto ze względu na obowiązki reprezentacyjne lub kontuzje nieobecni byli Oliwer Sławiński i Kacper Bieszczad. Szansę na wykazanie się na tle wymagającego rywala dostali więc zawodnicy, którzy dotychczas nie mogli liczyć na zbyt wygórowaną liczbę minut. Jak pokazało jednak spotkanie, ubytki kadrowe były wręcz niewidoczne, Miedziowi grali zdecydowanie, kilkukrotnie dochodząc do stuprocentowych sytuacji strzeleckich, z których niestety żadna nie została wykorzystana. Piłkarze drugiego zespołu pokazali dużą ambicję i determinację w próbie osiągnięcia w Goczałkowicach Zdroju korzystnego wyniku, za który należy uznać w ostatecznym rozrachunku remis (który dla gospodarzy był pierwszą stratą punktów na własnym terenie w tym sezonie). W meczu ze Spartą Rudna gracze KGHM Zagłębia z pewnością od samego początku powalczą o jak najwyższe zwycięstwo, dające przepustkę do upragnionego finału.

Idealnie równy bilans

W dotychczas rozegranych spotkaniach IV ligi gracze z położonej niepodal Lubina miejscowości uzyskali idealnie równy bilans: 3 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki. Również bilans bramkowy zespołu jest niemal idealnie zbalansowany: 29 bramek strzelonych przypada na 28 straconych. Jak na razie zdaje się, że gracze Sparty nie pokazują pełni swojego potencjały, zważywszy choćby na przedsezonowe oczekiwania, biorąc pod uwagę, że ubiegły sezon skończyli oni na 3. lokacie, uznając wyższość jedynie Karkonoszy Jelenia Góra (z którymi to Miedziowi zmierzą pod koniec października w domowym meczu ligowym) i Chrobrego II Głogów. Rozgrywki okręgowego Pucharu Polski gracze z Rudnej rozpoczęli w 1/8 finału, gdy pokonali na wyjeździe 3:1 Prochowiczankę Prochowice. Następnie w ćwierćfinale zawodnicy Sparty zdeklasowali Pogoń Góra, wygrywając aż 9:2. Widać więc, że Miedziowych z całą pewnością nie czeka przysłowiowy „spacerek”, a mecz z drużyną zdeterminowaną do przejścia dalej.

Poprzednie spotkania

Po raz ostatni obydwa zespoły mierzyły się w oficjalnym meczu 4 października 2017 roku, gdy w ¼ okręgowego Pucharu Polski po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu Miedziowi wygrali 4:3, a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Szukiełowicz, Julian Goyke, Krzysztof Staśkiewicz i Łukasz Soszyński. Warto również odnotować, że w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 ze Spartą w meczu sparingowym mierzyli się juniorzy starsi z AP KGHM Zagłębie, w tym choćby obecnie etatowi gracze II zespołu: Szymon Weirauch i Kacper Masiak. Zawodnicy zespołu U-18 pokonali wówczas czwartoligowca 4:0. Mamy nadzieję, że korzystna passa spotkań ze Spartą Rudna zostanie jutro podtrzymana!

_____

 

13 października, g. 18:00

1/2 Pucharu Polski w podokręgu Legnica

Sparta Rudna - KGHM Zagłębie II

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi