Turniejowa rywalizacja drużyn U-13 | komentarze trenerów 12 paź

Turniejowa rywalizacja drużyn U-13 | komentarze trenerów

Kolejna odsłona turnieju AP KGHM Zagłębie Cup już za nami. Tym razem w niedzielę na obiektach naszej Akademii mierzyły się ze sobą zespoły U-13 z Polski i nie tylko. Zapraszamy Was do zapoznania się z wypowiedziami trenerów Przemysława Kotlarza i Mateusza Kurca, którzy ocenili zarówno postawę swoich drużyn w weekendowych zmaganiach, jak i organizację całego przedsięwzięcia.

12 paź 2021 11:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

U-13 Miedziana:

Trener Mateusz Kurc: Celem turnieju było zmierzenie się z dobrymi zespołami, z którymi na co dzień nie mamy szans rywalizować. Konfrontacja z Rozwojem Katowice czy Podbeskidziem Bielsko-Biała, które na Śląsku są czołowymi drużynami w swoich rozgrywkach, czy z zawsze silną i solidną Slavią Praga, oraz innymi zespołami jak np. Widzew Łódź, to doskonała okazja by porównać się i sprawdzić, na jakim poziomie dziś jesteśmy, jakie mamy deficyty a co jest naszym atutem. 200 minut gry, to bardzo dużo czasu, by każdy z zawodników mógł się zaprezentować z jak najlepszej strony. Wykorzystując format gry, prócz zawodników z kategorii U-13, również najzdolniejsi zawodnicy z U-12 mogli poczuć smak rywalizacji i konfrontacji ze starszymi kolegami. Każde ze spotkań rozpoczynaliśmy w innym zestawieniu, rotując składem, zmieniając pozycje zawodnikom. Chcieliśmy pod kątem szkoleniowym z każdej potyczki wyciągnąć maksimum. Zespół pokazał jak reaguje w momencie prowadzenia gry, oraz gdy przeciwnik prowadzi grę. Z każdym spotkaniem zawodnicy prezentowali się coraz lepiej, w myśl naszej zasady „step by step”, korygując swoje błędy, co przekładało się na grę całego zespołu. Cele szkoleniowe i inne udało się zrealizować. Teraz czas na analizy, wnioski i dalszą pracę.

Chciałbym gorąco podziękować osobom odpowiedzialnym za organizację turnieju, czyli dyrektorowi Akademii oraz trenerom-koordynatorom i trenerom, w szczególności koordynatorowi Witkowi Lisowi, za zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju. Chciałbym również bardzo podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie podczas turnieju. Praca i zaangażowanie wyżej wymienionych osób plus świetna pogoda, sprawiły, że turniej można uznać za bardzo udany, co według mnie jest świetną wizytówką naszej Akademii.

 

Zagłębie reprezentowali: Bielak, Opaliński, Domaretskyi, Tomaszewski, Jernutowski, Ngiuvu, Gendera, Berkowski, Wingert, Bochniarz, Mirek, Kossowski, Katra, Sobczak, Kołodziej, Duszyński, Sadowski, Kaczorek.

U-13 Biała:

Trener Przemysław Kotlarz: Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników, pokazaliśmy, że potrafimy nawiązać wyrównaną walkę z mocnymi drużynami. Cieszy również fakt, że fizycznie chłopcy w ogóle nie odstawali, a wręcz z meczu na mecz wyglądali coraz lepiej. Z tego miejsca chcielibyśmy również bardzo podziękować rodzicom naszych chłopców za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju. Dzięki nim cała otoczka w trakcie trwania turnieju była na absolutnie najwyższym poziomie!

 

Zagłębie reprezentowali: Grzelka, Wroński, Żmuda, Korczowski, Bąk, Żarczyński, Buczek, Rostkowski, Bużdygan, Krzyżanowski, Szewczuk, Fijoł, Ordon, Opiłka, Kandora, Kasprzyk, Potocki, Kozłowski.

_____

Uczestnikom dziękujemy i do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi