Puchar Polski: Awans po gradzie bramek 13 paź

Puchar Polski: Awans po gradzie bramek

Rozegrane dziś o godzinie 18 w Rudnej spotkanie obfitowało w niecodziennie wysoką liczbę bramek, a KGHM Zagłębie II zgodnie z planem zameldowało się w finale okręgowego Pucharu Polski, pokonując tamtejszą Spartę 8:4. Zapraszamy Was na relację z tego spotkania.

13 paź 2021 20:15

Pierwsza okazja Miedziowych na otwarcie wyniku miała miejsce w 5. minucie meczu, gdy Rafał Adamski zdecydował się uderzyć z okolic 16. metra, jednak jego strzał przeszedł minimalnie nad poprzeczką. 5 minut później na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Zając, jednak jego uderzenie w środek bramki nie sprawiło golkiperowi gospodarzy większego trudu. Upragnione prowadzenie przypadło na 14. minutę meczu, gdy po bardzo ładnej akcji zespołowej w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Siga, który umieścił piłkę w siatce. Zaledwie 120 sekund później wynik podwyższył strzałem z najbliższej odległości Rafał Adamski, który skutecznie dobił uderzenie kolegi z zespołu. W 25. minucie świetnie z dystansu przymierzył Kacper Zając, jednak świetną interwencją popisał się golkiper miejscowych. W 29. minucie gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową, jednak w niebezpiecznej sytuacji 2 razy dobrze zachował się Dawid Radziński. Chwilę potem gospodarze źle wyprowadzili piłkę, do której dopadł Jakub Siga i zdobył 3. bramkę dla KGHM Zagłębia II. Kolejne minuty przyniosły wręcz nawałnicę goli. Najpierw w 33. minucie w polu karnym ręką zagrał jeden z naszych zawodników, gospodarze zaś za sprawą Daniela Sygnatowicza pewnie wykonali jedenastkę. W 36. minucie kolejnego gola zdobył Rafał Adamski, który strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi Sparty. Zaledwie 2 minuty później świetnie w polu karnym odnalazł się Mateusz Chmarek, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska umieścił piłkę w siatce. Ostatnim zaś akcentem pierwszej części spotkania był gol Kacpra Zająca, zdobyty bezpośrednio z rzutu wolnego w 44. minucie meczu.

Na drugą połowę gracze Sparty Rudna wyszli mocno zmotywowani. I chociaż w 48. minucie meczu kolejnego gola, również po rzucie rożnym zdobył Mateusz Chmarek, o tyle 3 kolejne trafienia notowali właśnie gospodarze, którzy drogę do siatki Miedziowych znajdywali odpowiednio w 55., 60. i 70. minucie meczu. Ostatnie słowo należało jednak do graczy prowadzonych przez trenerów Jarosława Krzyżanowskiego i Pawła Sochackiego, którzy za sprawą 3. gola Mateusza Chmarka ustalili wynik spotkania na 8:4 dla KGHM Zagłębia II. Dzięki odniesieniu zwycięstwa Miedziowi na wiosnę zagrają w finale okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzą się z rezerwami Miedzi Legnica, które to pokonały dziś w drugim półfinale zespół Chrobrego II Głogów 5:4 po rzutach karnych (1:1 po 120 minutach gry).