CLJ: Przed nami ważne mecze 14 paź

CLJ: Przed nami ważne mecze

Kolejny weekend przyniesie kolejne emocje związane z występami naszych drużyn na różnych szczeblach Centralnej Ligi Juniorów. Juniorzy starsi zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem, a zarazem wiceliderem – Polonią Warszawa, juniorzy młodsi podejmą w derbowym meczu na szczycie grupy C Śląsk Wrocław, zaś gracze zespołu U-15 pojadą do Katowic na mecz z GKS-em. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótkimi zapowiedziami tych spotkań.

14 paź 2021 08:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

16 października, g. 12:15

10. kolejka CLJ U-18

MKS Polonia Warszawa – Zagłębie

Po ubiegłotygodniowej, dość niespodziewanej domowej porażce z Gwarkiem Zabrze gracze trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego rozegrają bardzo istotne z punktu widzenia układu tabeli spotkanie, gdyż w sobotę w Warszawie zmierzą się ze sobą zespoły obecnego wicelidera rozgrywek (Polonia) z 3. zespołem ligi (Zagłębie). Czarne Koszule z pewnością można uznać za niezwykle pozytywne zaskoczenie pierwszej fazy rozgrywek, gdyż jako beniaminek w dotychczas rozegranych 9 spotkaniach zdobyli 18 punktów, osiągając więc bardzo dobrą średnią 2 punktów na mecz. Drużyna z Konwiktorskiej należy do zespołów absolutnie bezkompromisowych, czego najlepszym dowodem jest fakt, że jak na razie piłkarze z Warszawy nie zremisowali ani jednego ligowego spotkania, przegrywając w 3 z nich, odnosząc zaś zwycięstwa w 6. Zwłaszcza domowe wygrane Czarnych Koszul można zaliczyć do imponujących: 6:3 na inaugurację z brązowym medalistą – Śląskiem Wrocław, 5:0 w derbach stolicy z Legią czy 5:1 z wicemistrzem – Wisłą Kraków. Szybki rzut oka na wspomniane spotkania uzasadniają wniosek, że przed Miedziowymi stoi nie lada wyzwanie, by wrócić do Lubina z kompletem punktów. Jednak gracze zespołu juniorów starszych z pewnością są zdeterminowani, by po dwóch meczach bez kompletu punktów powrócić na zwycięską ścieżkę. Kluczem do osiągniecia tego celu może okazać się zatrzymanie zawodnika Polonii Kacpra Śmiglewskiego, który w tym sezonie CLJ ma na swoim koncie już 6 trafień.

_____

 

16 października, g. 11:00

9. kolejka CLJ U-17

Zagłębie – Śląsk Wrocław

Przed juniorami młodszymi, na co dzień szkolonymi przez trenerów Tomasza Bożyczko i Dominika Bogusza spotkanie na samym szczycie grupy C, w którym graczom zespołu U-17 przyjdzie zmierzyć się w derbowym pojedynku z wiceliderem tabeli – Śląskiem Wrocław. Sam bilans rozegranych spotkań obydwa zespoły mają identyczny – 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka, przy czym Miedziowi mają korzystniejszy bilans bramkowy (+14 vs. +7). W ubiegłym tygodniu obydwie drużyny odniosły również wyjazdowe zwycięstwa takim samym stosunkiem bramkowym – gracze Zagłębia pokonali w innym derbowym pojedynku rówieśników reprezentujących Miedź Legnica 3:1, gole dla Miedziowych zdobywali Bartłomiej Wandachowicz i Jan Bonikowski, ponadto padł gol samobójczy, Wojskowi zaś zwyciężyli w delegacji nad Ruchem Chorzów. Potencjalna wygrana w sobotnim spotkaniu pozwoliłaby zwycięzcy odskoczyć innym pretendentom do fotela lidera, przegrany zaś może spaść na najniższy stopień podium, gdyż za plecami lubinian i wrocławian czai się już mający punkt straty do obydwu zespołów Górnik Zabrze. Szczególną uwagę defensorzy zespołu juniorów młodszych powinni poświęcić dwójce pomocników Śląska – Erykowi Sikorze i Aleksandrowi Wołczkowi, którzy mają na swoim koncie odpowiednio 5 i 4 zdobyte bramki.

_____

 

16 października, g. 14:30

9. kolejka CLJ U-15

GKS Katowice – Zagłębie

Gracze trenerów Marka Sinkiewicza i Emila Nowakowskiego z pewnością przystąpią do meczu w Katowicach w dobrych humorach, a zarazem pewni swoich umiejętności, gdyż w ostatniej kolejce bez problemów poradzili sobie z rywalami reprezentującymi zespół FC Wrocław Academy, pokonując graczy ze stolicy Dolnego Śląska aż 7:0. Na tę chwilę Miedziowi są liderem grupy C Centralnej Ligi Juniorów U-15, pamiętać jednak należy, że 2. w tabeli Górnik Zabrze ma zaległy mecz do rozegrania. GKS zaś to 4. zespół grupy, który ma na koncie 13 oczek (6 mniej od Zagłębia), co jest bezpośrednim wynikiem wygranej w 4 meczach, 1 remisu i 3 porażek. W poprzedniej kolejce gracze Gieksy ulegli na wyjeździe Śląskowi Wrocław aż 1:6, co jest zdecydowanie najwyższą porażką zespołu z Katowic w trwających rozgrywkach. Niemal 2 tygodnie temu zaś gracze z województwa śląskiego pokonali u siebie okupującą dolne rejony tabeli Odrę Opole 2:1. Na papierze faworytem zdają się być gracze Zagłębia, jednak i katowiczanie postarają się o zdobycie kompletu punktów, przybliżającego ten zespół do czołówki grupy C.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

1638021679 - 1638021622