U-13 M po sparingu z FC Wrocław Academy 27 lis

U-13 M po sparingu z FC Wrocław Academy

Dziś drużyna U-13 Miedziana, prowadzona przez trenerów Mateusza Kurca i Karola Gracza w meczu sparingowym mierzyła się z FC Wrocław Academy. Zapraszamy Was na raport z tego meczu z szerokim komentarzem pierwszego z wymienionych szkoleniowców.

27 lis 2021 16:00

Trener Mateusz Kurc: Był to nasz pierwszy sparing rozgrywany w formie 11 na 11. Korzystając z dobrej współpracy wewnątrz Akademii w meczu zaprezentować się mogli również zawodnicy z zespołów U13 Biała oraz U12 Miedziana. Formułą  spotkania były trzy części po 30 min, dzięki czemu każdy z zawodników mógł rozegrać minimum 45 min. Pierwsze 15-20 min należało do drużyny przeciwnej, widać było, że mieliśmy problemy z wyczuciem odległości, przestrzeni, dystansu na dużym boisku. Jednak z biegiem czasu zawodnicy wyciągali wnioski i sami reagowali na sytuacje boiskowe, poprawiając swoją grę. Z minuty na minutę akcje były coraz bardziej płynne i składne, rozgrywane w coraz lepszym tempie. Zaczęliśmy wygrywać pojedynki w ofensywie, co przekładało się na kreowane sytuacje i bramki. W tygodniu pracowaliśmy nad gra indywidualną w obronie, co w trakcie spotkania robiliśmy bardzo dobrze, finalnie nie tracąc żadnej bramki. Zespół FC Wrocław Academy to solidny rywal, z którym na wiosnę zmierzymy się w rozgrywkach ligowych.

Skład wyjściowy: Bielak, Kołodziej, Sobczak, Dima, Tomaszewski, Katra, Gendera, Kasprzak, Ngiuvu, Wingert, Berkowski.

Ponadto grali: Opaliński, Żarczyński, Poręba, Kandora, Mirek, Bużdygan.