II zespół: Piast ostatnim rywalem w tym roku 27 lis

II zespół: Piast ostatnim rywalem w tym roku

Jutro o godzinie 13:00 na boisko nr 4 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wybiegną zawodnicy drugiego zespołu, którzy w ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym podejmą ekipę Piasta Żmigród. Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzią tego meczu. Zapraszamy!

27 lis 2021 14:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Zbliżyć się do Goczałkowic

Forma młodych zawodników KGHM Zagłębia II, którą prezentują oni od kilkunastu meczów jest z pewnością powodem do dumy dla sztabu szkoleniowego zespołu, gdyż 11 spotkań bez porażki to bilans, który robi wrażenie niezależnie od poziomu rozgrywkowego, na którym został osiągnięty. Biorąc pod uwagę, jak duże zmiany personalne zachodzą w składzie drużyny rezerw, choćby ze względu na włączenie kilku kluczowych zawodników do pierwszej drużyny wyraźnie uwidacznia się fakt, że styl gry zespołu jest stały, niezależny od poszczególnych wykonawców. Dobre podstawy piłkarskie z dodatkiem młodzieńczego polotu tworzą mieszankę, z którą absolutnie każdy zespół w lidze musi się liczyć, o czym najlepiej przekonał się w poprzedniej kolejce Rekord Bielsko-Biała. Miedziowi pokonali jeden z czołowych zespołów grupy III na wyjeździe 3:2, gole dla naszego zespołu zdobywali Kacper Zając i Mateusz Chmarek, do tego padł gol samobójczy. Mimo straty 2 bramek w ostatnich minutach meczu gracze KGHM Zagłębia II zdołali zwyciężyć na trudnym terenie i z pewnością postarają się jutro pozytywnym akcentem zakończyć jesienne granie w III lidze.

O Piaście słów kilka

Jutrzejszy rywal Miedziowych, Piast Żmigród, zajmuje obecnie 12. lokatę w tabeli, mając na koncie 20 punktów zainkasowanych w 17 spotkaniach. Żmigrodzianie zwyciężyli w 6 meczach (choćby efektowne 4:1 z Foto-Higieną Gać), zremisowali 2 razy, zaś wyższość rywala zmuszeni byli uznać aż dziewięciokrotnie (niektóre z porażek, jak przykładowo domowe 0:6 ze Ślęzą Wrocław należały do szczególnie dotkliwych). Defensywa zespołu Piasta jest statystycznie jedną z najsłabszych w lidze (34 gole stracone, co jest 16. wynikiem w grupie III), lepiej zaś wygląda gra w ataku gości jutrzejszego spotkania, gdzie rezultat „zaledwie” wydawałoby się 23 goli stanowi ex aequo 8. wynik w lidze.  Zaznaczyć również należy, że gracze Piasta wygrali przed tygodniem swoje spotkanie, gdy pokonali wyżej notowaną Odrę Wodzisław Śląski 2:0. Z pewnością będą więc zdeterminowani, by postarać się urwać punkty faworytowi z Lubina.

Przegląd kadry rywali

W drużynie ze Żmigrodu kibice Zagłębia z pewnością rozpoznają kilka znajomych twarzy. Najbardziej znanym z tych zawodników jest niewątpliwie niezwykle doświadczony, 39-letni obrońca, a zarazem od kilkunastu dni tymczasowy trener Piasta Mateusz Żytko, który był zawodnikiem naszego klubu w latach 2003-2007, zdobywając z nim pamiętny tytuł mistrzowski. Inne sukcesy, jednak z drużyną Młodej Ekstraklasy osiągnął 29-letni ofensywny pomocnik Piasta Szymon Sołtyński, który sięgnął po dwa złote medale z rzędu we wspomnianych rozgrywkach. Wypożyczony do zespołu ze Żmigrodu z naszego klubu jest również 18-letni golkiper Dawid Konopka, który nie rozegrał w tym sezonie III ligi choćby minuty. Z pewnością defensywa Miedziowych będzie musiała zwrócić uwagę na duet napastników gości w osobach Daniela Stanclika i Kacpra Głowieńkowskiego, którzy zdobyli odpowiednio 8 i 6 goli w trwającym sezonie ligowym.

Ostatnie spotkania

W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu padł remis 3:3, gole dla naszych zawodników zdobywali Bartosz Zynek (dwie) i Joe Romanski, w rewanżu zaś górą byli lubinianie, którzy po golach Tomasza Pieńko i Patryka Kusztala wygrali 2:0.

_____

28 listopada, g. 13:00, boisko nr 4

17. kolejka III ligi grupy III (spotkanie zaległe)

KGHM Zagłębie II - Piast Żmigród

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi