Wysoka wygrana ze Śląskiem Wrocław 19 maj

Wysoka wygrana ze Śląskiem Wrocław

Zespół U-16 zmierzył się ze Śląskiem Wrocław w ramach Dolnośląskiej Ligi Juniora Młodszego. Spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli "Miedziowi", pokonując gości 5:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sebastian Paikert, Tomasz Pieńko i Michał Nagrodzki.

19 maj 2019 08:00

Autor AP KGHM Zagłębie

Drużyna U-16, prowadzona w tym meczu przez trenerów Tomasza Bożyczko i Bartosza Kwiatkowskiego, spotkanie z ekipą Śląska Wrocław rozpoczęła przy pięknej, słonecznej pogodzie. Od pierwszych minut widoczna była przewaga zawodników Zagłebia, którzy otworzyli wynik już w 18. minucie. Wtedy też Michał Szymczyk dobrą akcją indywidualną wdarł się w pole karne przeciwników i został sfaulowany przez zawodnika Śląska, za co arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wyegzekwował Sebastian Paikert. Parę minut później "Miedziowi" cieszyli się z ze zdobycia kolejnej bramki, tym razem autorstwa 15-letniego Tomasza Pieńko. Przed przerwą lubinianie dołożyli kolejne trafienia i do szatni zeszliśmy prowadząc 4:0.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony zmagań, trenerzy podjęli decyzję o wprowadzaniu roszad w naszych szeregach. Choć parę minut po powrocie na boisko zespół Śląska wykorzystał zamieszanie w naszej defensywie, to bardzo dobrze dysponowani zawodnicy Zagłębia nie pozwolili na większe odrabianie strat. Zwycięstwo w 90. minucie przypieczętował Pieńko, zdobywając tym samym swoją drugą już bramkę tego dnia. Mecz 10. kolejki rundy rewanżowej w Dolnośląskiej Lidze Juniora Młodszego zakończył się wygraną Zagłębia Lubin 5:1.