Czas na pierwszy sprawdzian 15 lip

Czas na pierwszy sprawdzian

Podopieczni trenerów Jarosława Krzyżanowskiego i Pawła Sochackiego w pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem podejmą rezerwy Miedzi Legnica. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką zapowiedzią tego spotkania.

15 lip 2021 15:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

11. zespół minionych rozgrywek

Gracze z Legnicy w zakończonym sezonie III ligi grupy III zajęli miejsce w środku tabeli, ostatecznie plasując się na 11. lokacie, co jest efektem zdobycia w 36 meczach 46 punktów. Legniczanie zdobyli 47 bramek, stracili zaś 59. Ostatnie kilka meczów poprzednich rozgrywek to nierówna forma zespołu znad Kaczawy – zwycięstwa przeplatali oni niekiedy dotkliwymi (0:4 z Ruchem Chorzów) porażkami. Co warte również odnotowania – dotychczasowy trener drużyny, były gracz KGHM Zagłębia Wojciech Łobodziński został opiekunem pierwszego zespołu Miedzi Legnica, zaś szkoleniowcem naszych sobotnich rywali został Grzegorz Mokry, który w sztabie niegdysiejszego trenera legniczan Dominika Nowaka przez kilka lat pełnił rolę asystenta.

Wiedzą, że stać ich na jeszcze więcej

13 oczek więcej od lokalnych rywali na koniec sezonu zgromadzili piłkarze KGHM Zagłębia II. 5. miejsce na koniec zespołu ze zdecydowanie najmłodszą kadrą zespołu – to z pewnością robi wrażenie. Co warte podkreślenia – młodzi zawodnicy, reprezentujący w ubiegłym sezonie KGHM Zagłębie II do piłki na poziomie seniorskim wchodzili bez kompleksów, w lwiej części spotkań narzucając rywalom swoje warunki, jaki i dynamiczny styl gry. Ofensywne podejście zespołu zaowocowało osiągnięciem bardzo dobrego bilansu bramkowego +28, na co przełożyło się 71 bramek strzelonych (ex aequo 4. wynik w lidze), oraz 43 gole stracone (również 4. wynik w grupie). Gołym okiem widać więc, na jakiej filozofii oparte jest funkcjonowanie drużyn młodzieżowych AP KGHM Zagłębie - najlepsi trafiają do zespołu rezerw, a następnie – do pierwszej drużyny. Dobrym tego potwierdzeniem są młodzi zawodnicy, którzy ostatnio zostali włączeni do ekstraklasowej drużyny KGHM Zagłębia: Daniel Dudziński, Bartłomiej Kłudka, Kacper Lepczyński i Milan Posmyk. 

Ciekawi gracze z Legnicy

W ubiegłym sezonie najlepszym strzelcem zespołu z 8 bramkami na koncie był napastnik Maciej Koziara, jednak ten już od ponad pół roku nie reprezentuje zespołu w Legnicy, zaś po sześciomiesięcznym pobycie w GKS-ie Bełchatów obecnie jest wolnym zawodnikiem. Drugi w statystyce bramek zdobytych jest brazylijski lewoskrzydłowy Bruno Garcia, reprezentujący niegdyś barwy juniorskich drużyn sławnego Palmeiras, który 6 razy wpisywał się na listę strzelców. Ponadto w kadrze sobotnich oponentów KGHM Zagłębia II jest jeszcze kilku ciekawych zawodników, jak choćby były gracz Miedziowych Grzegorz Bartczak, łotewski golkiper Rudolfs Soloha, grający niegdyś w juniorskich drużynach Ajaxu Amsterdam obrońca Joel Katshima, belgijsko-marokański defensywny pomocnik Hamza Bahaid, czy mający w CV FC Barcelonę lewoskrzydłowy Werick Caetano.

Poprzednie potyczki

W pierwszym meczu, rozegranym między obydwoma zespołami w poprzednich rozgrywkach górą byli lubinianie, którzy w meczu domowym pewnie pokonali graczy Miedzi 3:1, gole dla Miedziowych zdobywali Jakub Rogalski, Daniel Dudziński i Bartłomiej Kłudka, gola honorowego dla przyjezdnych zdobył zaś obecny gracz KGHM Zagłębia II Rafał Adamski. W rewanżu rozegranym w rundzie wiosennej padł remis 1:1, gola dla naszego zespołu zdobył wspomniany już Adamski.

Mecz kontrolny 

17.07, g. 10:00 - boisko nr 4 

KGHM Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi