Emocji po równo 19 kwi

Emocji po równo

W ramach 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego podjęli w Lubinie Koronę Kielce. Emocjonujące spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a piłkę w siatce rywala umieścili Kacper Zając, Paweł Kruszelnicki i Hubert Czerwiński.

19 kwi 2021 14:08

Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Wynik spotkania jako pierwsi otworzyli zawodnicy Korony, pokonując w 17. minucie Alexandra Steffena. Bramka zdobyta z jedenastego metra nie podcięła Miedziowym skrzydeł, a wręcz przeciwnie. Podopieczni trenerów Cilińskiego i Zatwarnickiego zbudowali w krótkim czasie kilka groźnych akcji, jednakże żadna z nich nie przełożyła się na zdobycze bramkowe. Co prawda w 29. minucie Paweł Kruszelnicki posłał piłkę do siatki rywala, jednakże trafienie nie zostało uznane. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1.

Po wznowieniu gry Miedziowi rzuli się do odrabiania strat. Bramkę wyrównującą zdobył Kacper Zając, w 47. minucie pewnie egzekwując rzut karny. Dużo pracy miał dziś bramkarz Zagłębia, który, mimo kilku efektywnych parad, w 52. minucie musiał ponownie wyjąć piłkę z siatki. Prowadzenie Korony nie trwało jednak długo - w 54. minucie Paweł Kruszelnicki nie dał golkiperowi z Kielc żadnych szans i doprowadził do wyrównania.

Trenerzy Miedziowych podjęli decyzję o dokonaniu roszad w naszych szeregach - boisko opuścili kolejno Oliwier Sławiński i Jakub Siga, których zastąpili Wojtek Szafranek i Maks Nowak. Kiedy w 85. minucie Hubert Czerwiński strzelił gola wyprowadzającego Zagłębie na prowadzenie, wydawało się, że trzy punkty zostaną w Lubinie. Jednak ekipa gości chwilę później wykorzystała błąd w defensywie Miedziowych i tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

Miedziowym zabrakło dziś nieco skuteczności, ale nie zabrakło chęci przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Panowie, brawo za walkę do końca!