II zespół: Przed nami piąty sparing 31 lip

II zespół: Przed nami piąty sparing

W dobrej formie w trwającym obecnie okresie przygotowawczym zdają się być piłkarze prowadzeni przez trenerów Jarosława Krzyżanowskiego i Pawła Sochackiego. Wprawdzie w ostatnim spotkaniu zremisowali z beniaminkiem III ligi grupy III – Cariną Gubin 1:1, to jednak w poprzednich trzech meczach kontrolnych odnieśli same zwycięstwa. Zapraszamy Was na zapowiedź piątego sparingu KGHM Zagłębia II, w którym w najbliższą sobotę nasz zespół podejmie innego, dolnośląskiego trzecioligowca – Piasta Żmigród.

31 lip 2021 10:00

Ostatni sprawdzian przed ligą

Sobotni mecz będzie ostatnim w trakcie przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu III ligi. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, drugi zespół legitymuje się jak na razie bardzo dobrym bilansem meczów sparingowych – 3 zwycięstwa (2:1 z Miedzią II Legnica, 2:0 z Lechią Dzierżoniów i Lechią Zielona Góra) i 1 remis, ze wspomnianą już Cariną Gubin. W spotkaniu z ostatnim z wymienionych zespołów Miedziowi od samego początku próbowali narzucić rywalom swoje warunki, co przełożyło się na optyczną przewagę lubinian w pierwszych minutach spotkania. Obydwie drużyny kładły duży nacisk na sprawne operowanie piłką i unikanie błędów w rozegraniu, co niewątpliwie korzystnie wpłynęło na płynność gry. Swoje sytuacje w pierwszej części spotkania mieli Tomasz Pieńko i Jakub Rogalski, ale i goście odpowiedzieli jedną groźną okazją. Druga część meczu przyniosła otwarcie wyniku spotkania, gdy Błażej Czuban wyłożył piłkę Oliwerowi Sławińskiemu, który pewnie pokonał golkipera gości w 61. minucie spotkania. 5 minut później arbiter podyktował rzut karny dla gości, który został zamieniony na gola. Szansę na zmianę wyniku z „jednastki” miał też w 82. minucie spotkania Błażej Czuban, który jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości. Spotkanie zakończyło się więc remisem 1:1.

Kilka słów o rywalach

Piast Żmigród to zespół, który na dobre zadomowił się na poziomie III ligi, występując w niej nieprzerwanie od sezonu 2013/2014. Ubiegłe rozgrywki zespół z Dolnego Śląska zakończył na 14. miejscu w tabeli, w 36 spotkaniach gromadząc na swoim koncie 39 punktów. Na taki dorobek złożyło się 9 zwycięstw, 12 remisów i 15 porażek. Bilans bramkowy graczy ze Żmigrodu do 53 gole strzelone i 56 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu z ubiegłym sezonie był wypożyczony z KKS-u Kalisz napastnik Daniel Stanclik, który zanotował 11 trafień. Drugie miejsce w tej statystyce zajęli ex aequo lewoskrzydłowy, będący wychowankiem Śląska Wrocław Daniel Łuczak, oraz ofensywny pomocnik Szymon Sołtyński, mający za sobą wiele lat gry w młodzieżowych zespołach naszego klubu. Warto również wspomnieć, że graczem Piasta jest obrońca Marcin Gołębiowski, który również przez kilka lat reprezentował AP KGHM Zagłębie. Przejdźmy jednak do ruchów transferowych, jakie w trwającym okienku poczynili działacze Piasta Żmigród. Do zespołu dołączył doświadczony stoper Piotr Niewieściuk ze Stali Brzeg, ponownie graczem żmigrodzian ponownie został bramkarz Mateusz Filipowiak. Zdecydowanie najwięcej roszad miało miejsce w formacji ofensywnej, gdzie Piast pozyskał z Bytovii Bytów dwóch nowych skrzydłowych: Eryka Morysona i Michała Kiecę. Do zespołu dołączył również młody napastnik Kacper Głowieńkowski, który w barwach Śląska Wrocław dwa sezonu temu został królem strzelców CLJ. Ponadto po okresie wypożyczenia do Stali Brzeg do zespołu powrócił napastnik Grzegorz Mazurek.

Poprzednie mecze

Ostatni mecz między Piastem Żmigród i KGHM Zagłębiem II rozegrany został w Żmigrodzie 5 maja bieżącego roku. Miedziowi po golach Tomasza Pieńko i Patryka Kusztala wygrali w delegacji 2:0. Obfitujący w emocje i wiele bramek był mecz rozegrany w rundzie jesiennej w Lubinie, gdy najpierw za sprawą dwóch bramek Bartosza Zynka Miedziowi wyszli na prowadzenie, potem w drugiej części spotkania goście zdobyli dwie bramki. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry do bramki trafił Joe Romanski i wydawało się, że Miedziowi zwyciężą w tym spotkaniu, jednak w 89. minucie meczu goście wyrównali, ustalając wynik spotkania na 3:3.