II zespół: Warta na łopatkach! 2 paź

II zespół: Warta na łopatkach!

W rozegranym dziś na boisku nr 4 spotkaniu 11. kolejki III ligi grupy gracze KGHM Zagłębia II nie dali żadnych szans ostatniej drużynie tabeli, Warcie Gorzów Wielkopolski, pokonując zespół z województwa lubuskiego 5:0. Zapraszamy Was na szczegółową relację z tego spotkania.

2 paź 2021 17:45

Pierwszą dobrą okazję do otwarcia wyniku Miedziowi mieli już w 2. minucie spotkania, gdy płaski strzał zza pola karnego oddał Patryk Kusztal, któremu niewiele zabrakło do zdobycia bramki. 120 sekund później bardzo groźnie było pod bramką Kacpra Bieszczada, gdy tzw. "fałszem" zza pola karnego uderzył jeden z zawodników Warty, jednak jego strzał odbił się od poprzeczki naszej bramki, a do futbolówki, która wyszła w pole gry dobiegł gracz gości, którego strzał dobrą interwencją zatrzymał nasz golkiper. W 7. minucie meczu na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Daniel Dudziński, ale piłka odbiła się od muru i wyszła za linię końcową. Wreszczcie w 14. minucie meczu dobrze uderzył z ok. 16 metrów Bartłomiej Kłudka, który chwilę potem dobiegł do odbitej przez golkipera piłki i mocnym strzał pod poprzeczkę dał KGHM Zagłebiu II upragnione prowadzenie. Od tego momentu tempo spotkania delikatnie spadło, zaś duża część gry toczyła się w okolicach koła środkowego. Spotkanie ożywiło się w 28 minucie, gdy najpierw mocno zza pola karnego uderzył Łukasz Łakomy, a 60 sekund później arbiter podyktował rzut karny dla Miedziowych, którego na gola zamienił Patryk Kusztal. Dla grającego z numerem 11 na koszulce gracza było to już 10. ligowe trafienie w tym sezonie. W pierwszej połowie wynik podwyższyć mógł jeszcze Oliwer Sławiński, ale w dobrej sytuacji uderzył w golkiper gości - Kamila Lecha.

Dość szybko po zmianie stron padł kolejny gol dla podopiecznych trenerów Krzyżanowskiego i Sochackiego. Dobre podanie na prawym skrzydle otrzymał Tomasz Pieńko, który pognał do przodu i dograł piłkę wprost na głowę Daniela Dudzińskiego, który zdobył 3. dziś bramkę dla Miedziowych. Asystent z tej akcji sam wpisał się na listę strzelców 5 minut później, gdy przytomnie oddał strzał na bramkę gości, podwyższając tym samym wynik spotkania. W 75. minucie meczu dobry, techniczny strzał lewą nogą zza szesnastki oddał Łukasz Łakomy, jednak piłkę jakimś cudem, końcówkami palców na poprzeczkę zbił Kamil Lech. Lekko ponad 10 minut później płasko w pole karne piłkę zagrał aktywny dziś Tomasz Pieńko, zaś najlepiej w polu karnym odnalazł się Rafał Adamski, który przypieczętował tym samym zwycięstwo KGHM Zagłębia II. Dzięki wygranej Miedziowi zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli, mogąc przy tym poszczycić się najlepszą ofensywą całej grupie III - 30 goli po 11 meczach to z pewnością bardzo dobry wynik.