KGHM Zagłębie II: Trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej 13 mar

KGHM Zagłębie II: Trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej

W sobotnie popołudnie podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego rozegrali swoje pierwsze ligowe spotkanie w 2022 roku. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była Lechia Zielona Góra. Po trudnym spotkaniu, Miedziowi pokonali rywali z ,,Winnego Grodu" 2:1. Zapraszamy do relacji z tego spotkania.

13 mar 2022 12:00

Do sobotniego spotkania KGHM Zagłębie II przystępowało z pozycji wicelidera. Nasi rywale okupowali dolne rejony tabeli. Nikt jednak nie spodziewał się łatwego spotkania i na dowód nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 4. minucie spotkania Konrad Sitko otworzył wynik spotkania, wykorzystując podanie od Mateusza Surożyńskiego, który zastawił się i odegrał do niepilnowanego napastnika zespołu gości. Lubinianie nie zamierzali się poddawać i już od pierwszej akcji starali się doprowadzić do remisu. W 17. minucie pierwsze napomnienie obejrzał strzelec bramki Konrad Sitko. Chwilę później Miedziowi mieli łącznie cztery rzuty rożne z rzędu, z czego uderzenia po dwóch z nich kończyły się odbiciem od słupka oraz poprzeczki. W 22. minucie spotkania żółtą kartką ukarany został obrońca KGHM Zagłębia Jakub Rogalski. Pięć minut później sędzia główny dwukrotnie musiał pokazać napomnienie, tym razem Łukaszowi Soszyńskiemu oraz asystentowi trenera gości. Do końca pierwszej części spotkania lubinianie szukali swoich szans na zdobycie bramki, lecz żadna z prób nie okazała się celna. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy prowadzeniu zielonogórzan 0:1.

Na samym początku drugiej połowy, na placu gry zameldował się Damian Oko, który zmienił Jakuba Rogalskiego. Od samego początku Miedziowi ruszyli do ataku i przez pierwszych kilka minut brakowało szczęścia w wykończeniu. Jednak jeśli się nie udaje z akcji, to może się udać ze stałego fragmentu gry. Michał Bogacz idealnie wkręcił piłkę do bramki uderzając bezpośrednio z rzutu rożnego, doprowadzając tym samym do remisu. Kilka minut później sędzia znów został zmuszony do pokazania żółtych kartek, tym razem dla Mateusza Surożyńskiego oraz trenera gości Andrzeja Sawickiego. W 64. minucie spotkania na boisku w miejsce Oliwiera Sławińskiego pojawił się Rafał Adamski, który dziesięć minut później wyprowadził Miedziowych na prowadzenie, wykorzystując świetne podanie od Jakuba Sypka. W 77. minucie Dawid Pakulski ukarany został żółtą kartką. W 83. minucie zobaczyliśmy ostatnią zmianę w zespole gospodarzy; Jakuba Sypka zmienił Dawid Hanc. W ostatnich minutach obydwa zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego sięgają po pierwsze tegoroczne trzy punkty. Miedziowi dzięki tej wygranej oraz remisowi LKS-u Goczałkowice-Zdrój w spotkaniu z Foto-Higieną Gać, objęli prowadzenie w tabeli III ligi.