Wygrana z AP Reissa 13 sie

Wygrana z AP Reissa

Zawodnicy AP KGHM Zagłębia rozegrali dziś mecz kontrolny przeciwko AP Reissa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Miedziowych 4:0, a bramki dla naszego zespołu zdobywali Starosta, Kubacki i dwukrotnie Popielec.

13 sie 2021 14:16

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Początek spotkania należał niewątpliwie do Miedziowych, nie tylko pod względem posiadania piłki, ale także stworzonych sytuacji podbramkowych. W 10. minucie dobrym dryblingiem popisał się Kubacki, jednak jego zapędy ofensywne powstrzymał jeden z obrońców gości. Minutę później pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Zajac, lecz z tym uderzeniem bez większych problemów poradził sobie bramkarz przyjezdnych. W 15. minucie świetną kontrę wyprowadzili Miedziowi- Ausfeld odegrał piłkę do swojego skrzydłowego, który skutecznie ominął golkipera gości, Kubacki postanowił oddać futbolówkę do lepiej ustawionego w polu karnym kolegi, lecz jego uderzenie było minimalnie niecelne. W 20. minucie spotkania, fantastyczną sytuację na zdobycie gola mieli zawodnicy AP Reissa. Dobrze z piłką obrócił się skrzydłowy gości i posłał futbolówkę w pole karne do niepilnowanego kolegi, jednak dobrą interwencją popisał się Matys. Przez większość czasu to zawodnicy AP KGHM Zagłębia utrzymywali się przy piłce, lecz dobrze poukładana linia defensywna gości nie pozwalała na groźne ataki naszej drużyny. W 35. minucie celny strzał na bramkę rywali oddał Ausfeld, ale z jego uderzeniem poradził sobie golkiper gości. Minutę później drugą już świetną okazję mieli przyjezdni. Napastnik AP Reissa wyszedł sam na sam z Matysem, jednak bramkarz Miedziowych okazał się lepszy w tym starciu i wciąż wynik nie uległ zmianie. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy groźny strzał zza pola karnego oddał Popielec, lecz futbolówka przeleciała kilka centymetrów obok słupka bramki. Więcej sytuacji w tej części meczu nie zobaczyliśmy i oba zespoły schodziły z boiska przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej części spotkania również należał do zawodników AP KGHM Zagłębia, którzy przez większość czasu utrzymywali się przy piłce i tworzyli co raz to groźniejsze akcje ofensywne. W 53. minucie cierpliwość się popłaciła i Miedziowi wyszli na prowadzenie. Piłkę na 16 metrze otrzymał Starosta i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości. 5 minut później Miedziowi podwyższyli prowadzenie. Piłkę przed polem karnym odebrał Ausfeld, który rozprowadził futbolówkę do prawej strony boiska. Strzał po długim słupku oddał Sowiecki, jednak z tym uderzeniem poradził sobie golkiper przyjezdnych, lecz na nasze szczęście Popielec był tam, gdzie powinien być i dobił piłkę do pustej bramki, wyprowadzając naszą drużynę na dwubramkowe prowadzenie. W 66. minucie indywidualną akcją popisał się Kubacki i podwyższył prowadzenie Miedziowych. Młody skrzydłowy praktycznie od połowy boiska biegł z piłką przy nodze i strzałem po krótkim słupku pokonał bramkarza gości. 10 minut później bramkę na 4:0 zdobył Popielec, który pewnym uderzeniem przy słupku podwyższył wynik spotkania. Minutę po zdobytej bramce swoją okazję na zdobycie gola mieli goście. Podanie z głębi boiska otrzymał napastnik AP Reissa, lecz jego uderzenie wylądowało na lewym słupku bramki. W 84. minucie kolejną sytuację na gola w tym meczu mieli goście, lecz i tym razem metalowa część bramki uratowała Miedziowych przed stratą bramki. Więcej goli w tym spotkaniu już nie ujrzeliśmy, a podopieczni trenera Tomasza Bożyczko pewnie pokonali AP Reissa 4:0.

MECZ KONTROLNY U-17

Zagłębie – AP Reissa 4:0

Starosta 53, Popielec 58, Kubacki 66, Popielec 76

Zagłębie (skład wyjściowy): 1. Matys - 2. Frankowski M., 3. Fura, 4. Zaw.test., 5. Frankowski K., 6. Tarkowski, 7. Zajac, 8. Wandachowicz, 9. Ausfeld, 10. Popielec, 11. Kubacki.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi