Zapowiedź derbów 18 maj

Zapowiedź derbów

Już w środę 19 maja w zaległym spotkaniu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy na krótką zapowiedź tego spotkania.

18 maj 2021 10:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Każdy punkt się liczy

Miedziowi znajdują się obecnie na pierwszym miejscu rozgrywek, mając na swoim koncie 50 punktów, tyle samo co wicelider – Wisła Kraków. Sezon wchodzi w decydującą fazę, w której każdy punkt może zaważyć na tym, który zespół cieszyć się będzie ze złotego medalu Centralnej Ligi Juniorów, w związku z czym Miedziowi są skoncentrowani na jak najlepszych przygotowaniach do każdego, kolejnego spotkania. W poprzedniej kolejce podopieczni trenerów Cilińskiego i Zatwarnickiego mierzyli się na obiektach Legia Training Center z Wojskowymi. Sam mecz należał do niezwykle emocjonujących, gdyż młodzi Miedziowi odrobili dwubramkową stratę, finalnie za sprawą Kacpra Zając i Jakuba Rogalskiego remisując 2:2.

Kilka słów o WKS-ie

Następny mecz oprócz oczywistej stawki, jaką jest fotel lidera CLJ mieć będzie jeszcze swój dodatkowy ciężar gatunkowy, charakterystyczny dla każdego meczu derbowego. Z kronikarskiego obowiązku wspomnijmy, że wrocławianie zajmują obecnie 4. lokatę w tabeli, mając na swoim koncie 10 punktów mniej niż Zagłębie. Wyróżnić należy też w zespole naszych jutrzejszych rywali trzech zawodników – napastnika Huberta Konstantego (12 bramek), skrzydłowego Ryszarda Jakubiaka (7 bramek) oraz również grającego w napadzie Kacpra Głowieńkowskiego (5 bramek). Neutralizacja tych zawodników z pewnością przybliży Miedziowych do zwycięstwa. Przypomnijmy również, że w rozgrywanych w 6. kolejce derbach Dolnego Śląska górą byli piłkarze Zagłębia, którzy po dwóch golach Oliwera Sławińskiego oraz jednym Pawła Kruszelnickiego wygrali 3:0.

Powodzenia, Miedziowi!

21. kolejka CLJ 

19 maja, g. 12:15 

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 

Transmisja na kanale Łączy Nas Piłka 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi