Wysokie zwycięstwo U-18 25 kwi

Wysokie zwycięstwo U-18

W niedzielne południe drużyna prowadzona przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego pokonała Górnik Zabrze 5:1 (1:1). Bramki dla Zagłębia strzelili: Kacper Masiak, Patryk Kusztal, Dawid Hanc, Szymon Karasiński i Maksymilian Nowak. Miedziowym gratulujemy!

25 kwi 2021 14:11

W niedzielę w ramach 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna Akademi Piłkarskiej KGHM Zagłębia podjemowała zespół Górnika Zabrze. Wynik spotkania otworzył Kacper Masiak, który dostał piłkę po indywidulnej akcji Oliwiera Sławińskiego. Pomimo zdobytego gola, przez pierwsze minuty spotkania większość sytuacji rozgrywała się pod bramką Miedziowych. W 23. minucie po rzucie wolnym gości strzelili na 1:1. Tym samym stracona bramka okazała się dobrą motywacją dla podopiecznych trenera Cilińskiego, którzy przejęli kontrolę nad grą. Jednak pomimo tego, na przerwę schodziliśmy remisując z Górnikiem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od konsekwentnej gry w ataku Miedziowych. W 55. minucie pięknym trafieniem popisał się Patryk Kusztal, a już 4 minuty później w jego miejsce na boisku zobaczyliśmy Huberta Czerwińskiego. W dalszych fragmentach gry w 76. minucie po faulu na Oliwierze Sławińskim bezpośrednią bramkę z rzutu wolnego zdobył Dawid Hanc i tym samym Zagłębie zaczęło pokazywać swoją dominację na boisku. Minutę później w miejsce zdobywcy trzego gola pojawił się Rafał Dzidek, a następnie Kacper Masiaka zastąpił Maksymilian Nowak. Na pięć minut przed końcem planowego czasu gry czwartą bramkę zdobył Szymon Karasiński, a już 3 minuty później, po idywidualnej akcji Jakub Siga podał do Maksymiliana Nowaka, który to zdobył ostatniego gola. Tym samym spotkanie zakończyło się przy wyniku 5:1 dla Miedziowych.

Zagłębie - Górnik Zabrze 5:1 (1:1)

Bramki: Masiak, Kusztal, Hanc, Karasiński, Nowak

Zagłębie: 1. Weirauch - 2. Kolan, 3. Panasiuk, 4. Karasiński, 5. Hanc (77' Dzidek), 6. Kocaba, 7. Masiak (84' Nowak), 8. Kruszelnicki, 9. Sławiński, 10. Górski (38' Siga), 11. Kusztal (59' Czerwiński).